Přijďte si poslechnout či zeptat na následující přednášky:

 
67. MINERVA - FESTIVAL POZNÁNÍ A KREATIVNÍHO ŽIVOTA
Přednáška o tantře
8. – 9. 9. 2018 (přednáška 8.9. 15-17 hod, sál č.1)
Michnův palác, Újezd 450/40, Praha 1 – Malá Strana

Výstava EZOTERA
Tantra - fenomén současnosti
15.-16.9.2018 (přednáška 15.9. od 15 hod. učebna A)
Hala TJ Pankrác, Praha 4
 
MILUJ SVŮJ ŽIVOT
53. mezinárodní festival ezoterických a duchovních směrů
Tantra a její použití v západoevropské kultuře
27.-29.10.2018 (so – po) (přednáška 27.9. 15-16:45, učebna C)
Modrá škola, Kupeckého 576, Praha 4 
 
 
68. MINERVA - FESTIVAL POZNÁNÍ A KREATIVNÍHO ŽIVOTA
Přednáška o tantře
8. – 9.12. 2018
Michnův palác, Újezd 450/40, Praha 1 – Malá Strana

 

Tvoříme slovem
červen 2018, září 2018, říjen 2018
Mořské pobřeží
 
Výukový a zážitkový kurz tantry
6 měsíců trvání.
Masérna Nirvanaroom
 
RA tantra - sluneční tantra
průběžně
Mořské pobřeží
 
Tantrické odevzdání
Každý volný víkend (dle dohody)
 
 

27.-29.10.2018 (so – po)

 

Máte-li své esoterní či alternativní středisko a chtěli by jste pro své přátele zorganizovat přednášku o tantře - nabízím vám své znalosti a zkušenosti. Jsem schopen přednášet ve velkých sálech pro stovky účastníků s použitím techniky a jsem schopen vést i jen malou skupinku při jejich cvičeních.
Níže uvádím jednotlivé přednášky (názvy a anotace), které jsem již absolvoval a které pro vás mohu předvést. pokud však chcete specifičtější téma - sám je uvítám. Zohledněte při tom čas na přípravu. 
Termín a cenu dojednáme telefonicky (776 366 163) nebo mailem (maser@nirvanaroom.cz)
Přednáška Ostrava festival Černá Louka 

Přednášející - Vladimír Chobola, je majitelem a hlavním masérem v masérně Nirvana room a je tantrik, Mistr Reiki, dlouholetý praktik Pěti (šesti) Tibeťanů, občasný vegetarián, unikající netizen, freelancer a pozorovatel života. Díky kombinaci těchto vlastností může předávat čistou energii do vašich těl, a ukazovat vám štěstí v nejryzejší formě.

Nabidka prednasek, seminaru a akci

Tantra - ve všech formách 

Obsah: Tantra je: chemie, sex, cvičení, duchovní cesta, celibát, život na hřbitově, zvrhlé prasečinky, výzva k promiskuitě? Součástí je nádí, pingala, sušumna, Kálí, Shiva, Parvátí, védy, samsára, nirvána, sútra, čakra, karma, kundalini, mája, mantra, sútra, jantra, Ganéša, Mohendžodáro, bráhma, jóni, varja...je toho tolik a tak málo času. Kdo se v tom má vyznat? Co je čisté a co švindl? Co je duchovní a co jen tělesné? Drobný vhled do celého systému vám poskytne Vladimír Chobola, tantrik, Mistr Reiki a dlouholetý praktik Pěti (šesti) Tibeťanů, (ve snaze) vegetarián, netizen, (občasný) nelipot, freelancer a pozorovatel a milovník života.


Esoterický večer - moderovaná diskuze
Zúčastněte se diskuzního večera ve kterém si odkryjeme další kus svého života.
Téma: Všechny (jemnohmotná) lidská těla.


Čtení na pokračování
Setkání s hlasitým čtením. Tentokrát si vezmeme Čtyři dohody od Dona Miguela Rodrigeze. Přineste si svůj výtisk, případně vám půjčím. Každý z nás přečte stránku postupně, případně svou oblíbenou pasáž.
Následná diskuze je vítána. Vaše zkušenosti s aplikací rad a doporučení.


Tantra a její použití v západoevropské kultuře
Přednáška o přístupu k sobě, nalézání vlastního božství, cestě k radosti a pozitivnímu myšlení
Každý z nás se v určité fázi svého života začne ptát kdo je a kam jde. Cesta Tantry je cestou mnoha odpovědí. Je cestou plnohodnotnou, celistvou. Tantra vnímá člověka celého a nedělí ho na špatné a dobré vlastnosti. Nedělí ho na dobré a špatné části. Díky tomu člověk lépe vnímá sám sebe i celý vesmír. Prostřednictvím tantry a jejích masáží můžete dojít k tomu, kdo jste a díky tomu pochopíte kam máte jít.

Seminář tantry, masáží, rituálů
Je spousta zdrojů, kde se můžete dovědět o tantře. Nejvěrohodnější zdroj je však od praktikujících. Tantra není jen o naučení se pohybů, doteků ale je to ucelený systém myšlení.
Na semináři (výuka nebude jen přednáškou ale i praktickými ukázkami, cvičeními a diskuzí) se dovíte něco maličko z historie a hodně z významu tantry pro dnešní svět, pro váš život a vaši radost a štěstí. Se svými pocity a zkušenostmi se podělí i stálá klientka tantrických masáží.
Seznámíte se s prostory pro masáže a naučíte se jak připravit vhodný prostor pro sebe.


Cesta poznání prostřednictvím tantry
Pokud tušíte že za vaším sexem je i něco více, tak máte pravdu. Naši předci to dokázali už definovat, cvičit a prohlubovat. Nemusíte objevovat ameriku, aby jste došli k témuž poznání. 
Je spousta zdrojů, kde se můžete dozvědět o tantře. Nejvěrohodnější zdroj je však od praktikujících. Tantra není jen o pohybech a dotecích, ale je to ucelený systém myšlení.
Na semináři (výuka nebude jen přednáškou, ale i praktickými ukázkami, cvičeními a diskuzí) se dozvíte něco maličko z historie a hodně z významu tantry pro dnešní svět, pro váš život a vaši radost a štěstí. 
Seznámíte se s prostory pro masáže a naučíte se jak připravit vhodný prostor pro sebe. Dovíte se, jak je na tom aktuální nabídka masáží na našem trhu a proč jsou/nejsou tantrické. Najdete rozdíl mezi erotickými masážemi a tantrickými. Objevíte nové náhledy na sex, sexualitu a pohlaví.
Po absolvování semináře budete mít nárok na 10% slevu na masáže v Nirvanaroom. Seznámíte se s projektem výuky tantry a jednotlivými verzemi masáží. Dozvíte se také jaké doplňkové aktivity pro masáže i tantru je dobré provozovat.


Boso nohá procházka
Všichni se shodneme na tom, že chůze po Zemi je úžasná. Mnoho z nás to zkouší v létě na zahrádce, u koupaliště či po pláži u moře.
Bosá chůze má svých výhod mnohem více. To, že převažují ty dobré, můžete vnímat právě přes ty příjemné pocity, které to doprovázejí.
Pojďte tedy obnovit své spojení se Zemí a absolvujme masáž chodidel zdarma od nejlepšího maséra - přírodu.
Boťáci jsou také vítání (pokud nám nebudou šlapat na prsty ;-))
Jedná se jen o procházku. Nebudeme se hnát za vysokými výkony. Očekáváme hodinku či dvě procházkou, poskakováním, blbnutím. Vyzkoušíme si trávu, beton, asfalt, kamínky, udusanou hlínu.
Přidat i odpojit se můžete kdekoliv.
Když mi dáte předem vědět že jdete, tak v případě nejistého počasí vás mohu informovat zda se jde či nikoli. SMS po ránu vás může také vytáhnout z postele ;-) nebo vám dovolí v klidu si pospat za bubnování deště do oken. (.....i když, v dešti se dá také šlapat...)

Tantra - fenomén současnosti
Přednáška, diskuze i přátelský rozhovor o tom proč se tolik mluví o tantře, proč se vyrojilo tolik maséren a zasvěcenců, kteří nám říkají jak máme žít, co vlastně tantra je a jak ji vnímá praktikující dlouholetý tantrik - to vše, a dle vašich otázek ještě i více - se dovíte na této přednášce.


Tantra - vlastní prožitek, vlastní posun Společný prožitek, společný posun.
Víkendové setkání s vlastním já. Jak jej poznat? Jak jej přijmout? Jak jej definovat?
Co dokáže mé já? Jaké má omezení? Proč mi nedovolí být sám sebou? Proč musím skrývat své touhy a představy?
Co všechno jsou závislosti? V čem mne omezují? Proč je nevnímám jako závislosti? Proč se jich tak držím?
Procitnuvší člověk má mnoho otázek. Přestože si je vědom svého já tak stále používá rozum a analyzuje. Vaše ego vám připravuje cestu. Můžete po ní jít. Jistě najdete odpovědi. Proč vás ale ty odpovědi neuspokojují a hledáte další? Proč všichni mluví o lásce, bezpodmínečné lásce, když je věc intimní a samozřejmá?
Víkendový pobyt je pouhou ochutnávkou pocitů, které vám dají odpověď. Posunou vaše vnímání. Dostanete odpovědi i třeba na otázky na které nemáte odvahu se zeptat.
Tyto akce se nedějí náhodou. Lidé, kteří na tyto (tuto) akce jezdí nejsou náhodní. Každý, kdo se rozhodne přijít je ten, který je připraven přijmout odpovědi. Pokud ve vás nerezonuje tento nápad (termín, obsah) - pak to nechte být. Pokud vám ale vrtá hlavou - je to pro vás...
Součástí pobytu budou skupinové přednášky i samostatné dialogy. Seznámíte se s použitím tělových svíček, použitím andělských svíček, vonných tyčinek, éterických olejů i vykuřovadel. Tantra je jediný duchovní směr, který vnímá člověka celého a celistvého. Jediné neduální myšlení. Nevyhýbá se sexualitě a vnímavě sexualitu kultivuje k duchovnímu růstu. Tento víkend si nebudeme pouze vyprávět jaké by to mohlo či mělo být. Vyjdeme po této cestě. Buďte připraveni na vlastní zážitky a prožitky. Počítejte s nahotou vlastní i ostatních. Očekávejte doteky své i pro sebe. Buďte otevření a získáte neobvyklý zážitek, který vám mnohé objasní.


Přednáška o TANTŘE
Tantra je: chemie, sex, cvičení, duchovní cesta, zvrhlé prasečinky, výzva k promiskuitě. Součástí je nádí, pingala, sušumna, Kálí, Shiva, Parvátí, védy, samsára, nirvána, sútra, čakra, karma, kundalini, mája, mantra, sútra, jantra, Ganéša, Mohendžodáro, bráhma, jóni, varja...je toho tolik a tak málo času. Kdo se v tom má vyznat? Co je čisté a co švindl? Co je duchovní a co jen tělesné?


Leela - společenská hra s mnoha odpověďmi
LÍLA - cesty k sebepoznání 
2000 let stará indická stolní hra o člověku a jeho cestě k poznání sebe sama, života a okolního světa.
Seznamte se, v příjemném prostředí a s příjemnými lidmi s hrou, která doprovází lidstvo snad déle než Bible a která dokáže hravým způsobem ukázat jak žijeme svůj život a navést nás jak ho žít můžeme.
Dvě herní pole a pravidla pro každého. Hraje se podobně jako člověče. Kostku máme a vaším pinčlíkem bude vaše osobní věc (prsten, zapalovač, pircing). Rozum a logiku nechejte doma. Přibalte si intuici, důvěru a lásku!
Prvotní seznámení na 10 minut a pak volné hraní.
Pro další informace o hře - google.
Hry je více verzí. Přineste nám ukázat tu svou.


Svět esoteriky - komplexní info o cestách k vlastní duši
Vnímáte cesty a možnosti k vlastnímu rozvoji? Esoterika není jen Louise Hay nebo Jarda Dušek. Esoterika má svou historii, hloubku a neskutečné množství možností a cest. Slepých, přímých, krkolomných. Zkratek i kruháčů. Kterou se vydáte vy?
Připravil jsem pro vás procházku po (skoro) všech oblastech duchovního světa. Seznámím vás s falešnými proroky, nepotřebnými symboly ale také vlastními kotrmelci na své cestě.
Doporučím knihy, filmy, cvičení i tím komu naslouchat a jak naslouchat srdci.
3-4 hodiny přednáška s ukázkami a následně diskuze.


Tantrické příběhy a lidské příběhy z pohledu tantry
Člověk se učí. Učí se na příbězích. Vyprávěných, psaných, obrazových. Pohádky, romány, vtipy, komksy.
Povyprávím vám příběh vzniku světa dle tantrického myšlení a ukáži vám co lze vidět v knihách a filmech dnešní doby.
Poděkovat za informace a sdílení můžete energií peněz (Komenský) nebo dobrou krmí, medem či tabákem (v obdobné hodnotě) :-)
Po přednášce můžeme podiskutovat o tantře a jejích projevech. Můžete nakoupit poukázky pro tantrické masáže.

Setkání tantriků
Sdílení. To je něco co nás posunuje dopředu. Proto čteme knihy, proto se ptáme, proto meditujeme. Abychom dostali odpovědi na otázky, které jsme položili, či na které jsme ještě nestačili ani pomyslet. Naše cesta je dlouhá a každý kousek se kterým si pomůžeme, nás přivede rychleji k cíli. Není to o uspěchání cesty, ale je o vzájemné pomoci. Nemusíme objevovat znovu ameriku, tam kde to jde, můžeme jít už vyšlapanými cestičkami a tak pomoci ostatním s jejich cestou. Vždyť už toto nás posouvá dopředu. I anglická královna má v svém erbu heslo "Sloužím", pojďme tedy sdílet.
Na setkání bude nejdůležitejší harmonizace. Nejříve zjistíme kdo jsme a povyprávíme si jak jsme k tantře přišli. Možná vytvoříme seznam tantriků v městě, v okrese, v kraji. Seznámíme se s cestami, kterými se ubíráme a s cíli, které na nás čekají. I s prostředky jak procházíme jednotlivá úskalí.
Vítáni jsou zejména praktikující jednotlivci i páry, maséři (i příbuzné obory) a "zvědavci". Nevítáni jsou naivkové očekávající swingers párty.
Vstupné pro praktikující je 200 Kč, vstupné pro zájemce a začátečníky je 300 Kč (při vstupu budete nacítěni, případně vám bude položena tématická otázka). V ceně je místo pro schůzky, čaj pro všechny a připravená vodní dýmka (možná také víno, maso, ryby a obilí ;-))

Výukový a zážitkový kurz tantry
Ať už jste absolvovali tantrickou masáž, provozujete tantrický sex nebo jste o tantře jen slyšeli - vězte, že se můžete ponořit do svého vlastního bytí prostřednictvím změny myšlení a použítí svého těla.
Tantra je formou svobody. Jde o osvobození vás samého z okovů civilizace, která vám nedává moc důvodů pro své štěstí a nenaplňuje vaše bytí.
Akce je vhodná pro:
☯ absolventy masáží, kteří chtějí vědět více
☯ zvídavé lidi
☯ ty, kteří se chtějí uzdravit z jakýchkoli posedlostí (nemocí)
☯ budoucí maséry tantry
Jak to probíhá? Jednou za 14 celodenní setkání, jednou za 14 dní na tři hodinky se setkáme, půlroční kurz.
Cena: 4800 Kč měsíčně
Závěrečný test a pro nejlepší možnost spolupráce. Východní způsob výuky. Žádné velké skupiny, individuální výuka.
Chcete vědět více?
Volejte, pište.

TĚLO jako prostředek k poznání sebe i světa
Aktivací vlastního těla získáme prostředek k duchovnímu růstu. Skrze hlazení a cvičení jsme schopni postupně rozvibrovávat své tělo a tím i rozšiřovat vědomí. A díky tomu i chápat svět, naši úlohu v něm a rozumět různým událostem v našem životě.
Povídat si budeme o tantrickém milování, tantrických masážích. O Pěti Tibeťanech, yoze. O šišince mozkové, chemickém cheatovani, o tom proč spát ve tmě a proč ve dne nenosit sluneční brýle, o stravě, dýchání, chůzi a držení těla. O komfortní zóně a posunování hranic. O penězích a vlastním přijímáni. O urinoterapii a půstech. Kartách, mudrách, meditacích. O všem co může přinášet potěšení a duchovní růst. Je spousta zdrojů, kde se můžete o tomto dozvědět. Nejvěrohodnější zdroj je však od praktikujících. Tantra není jen o naučení se pohybů, doteků, ale je to ucelený systém myšlení.
Po absolvování semináře budete mít nárok na 10% slevu na masáže v Nirvanaroom. Seznámíte se s projektem výuky tantry a co obsahuje Chobola masáž a Bezejmenná seance. Dozvíte se také jaké doplňkové aktivity pro masáže i tantru je dobré provozovat.


Všechna TĚLA jako prostředek k poznání sebe i světa
V první části: Aktivací vlastního těla získáme prostředek k duchovnímu růstu. Skrze hlazení a cvičení jsme schopni postupně rozvibrovávat své tělo a tím i rozšiřovat vědomí. A díky tomu i chápat svět, naši úlohu v něm a rozumět různým událostem v našem životě.
Povídat si budeme o tantrickém milování, tantrických masážích. O Pěti Tibeťanech, yoze. O šišince mozkové, chemickém cheatovani, o tom, proč spát ve tmě a proč ve dne nenosit sluneční brýle, o stravě, dýchání, chůzi a držení těla. O komfortní zóně a posunování hranic. O penězích a vlastním přijímáni. O urinoterapii a půstech. Kartách, mudrách, meditacích. O všem, co může přinášet potěšení a duchovní růst. Je spousta zdrojů, kde se můžete o tomto dozvědět. Nejvěrohodnější zdroj je však od praktikujících. Tantra není jen o naučení se pohybů, doteků, ale je to ucelený systém myšlení.
Po absolvování semináře budete mít nárok na 10% slevu na masáže v Nirvanaroom. Seznámíte se s projektem výuky tantry a co obsahuje Chobola masáž a Bezejmenná seance. Dozvíte se také jaké doplňkové aktivity pro masáže i tantru je dobré provozovat.
V druhé části: prohloubení všeho již řečeného.
- ukázky z knih a filmů, které zobrazují informace pro nás důležité
- fyzické předvedení tantrické masáže (uvítám figurantku)
- prezentace tantrických svičení
- a další okruhy dle zájmu (pokud se nezeptáte, tak odpověď je NE)


RA TANTRA - sluneční tantra
Zářivé slunce, svěží mořský vzduch, slaná voda a syrová příroda kombinovaná s civilizačním komfortem. Duchovní cesty mohou být velmi různorodé. Pojďte prožít radost z existence v pravém slova smyslu.
7-14denní pobyt u moře, v duchovním tantrickém prostoru a tantrickém použití těl. Poznávání ostrova, místní mentality i jídla. Průběžné rozhovory, meditace a masáže. Vše protkáno slastným koupáním, vychutnáváním teplého čerstvého ovoce.

Vědomá bolest, vědomé utrpení
Jak daleko má bolest k rozkoši?
Jaké pocity ve vás vzbuzuje bolest?
Jaký poměr máte k submisivitě? K dominanci?
Tušíte, jaké to je být znehybněn/a?
Jak pracuje tantra s BDSM?
Povídáním a čtením se toho dovíte hodně. Hodně o tom, jak to vnímají druzí. Prožitím, se to dovíte o sobě.
Dráždí vás toto téma? Zlobíte se? Rajcuje vás to? Postupte o kousek dále a přihlaste se na jednotlivou tantrickou seanci nebo rovnou na tantrický kurz.


TOHLE TAKY
Jaká je vaše cesta ke štěstí? Jak máte zformováno štěstí?
Jaká je vaše meditace? Na jaké téma nejčastěji rozjímáte?
Setkání s praktikanty meditací, tantry, esoterních věd. Jak hlouběji pročistit své já. Svou cestu. Svůj život. 
Ukáži vám svou cestu a představím své kroky a překážky. Připravím vás na překonání vašich překážek.